E6430, smart view, miracast, sterowniki

Okazuje się, że nie zawsze sterowniki z oficjalnej strony producenta (w tym przypadku Dell) to najlepszy sterownik dla naszego sprzętu. Miałem okazje ostatnio się o tym przekonać gdy chciałem przesłać obraz z laptopa Dell E6430 do telewizora Samsung (UE65MU7042) i pojawiła się informacja, że moje urządzenie nie wspiera protokołu Miracast.

Według informacjami znalezionych na stronie FAQ odnośnie sterowników grafiki Intel HD 4000 protokół Miracast powinien działać, ale z jakiegoś powodu raport DirectX Diagnostic Tool wskazywał, że nie jest on dostępny w systemie.

Okazało się, że z jakiegoś powodu sterownik grafiki dostarczony przez firmę Dell nie posiada obsługi technologii Miracast, ale można użyć sterownika bezpośrednio od firmy Intel z numerem wersji - 10.18.10.4653 gdzie wsparcie tego protokołu zostało zaimplementowane..

Ostatecznie udało się uruchomić przesyłanie obrazu do telewizora a oprócz tego okazało się, że obsługa trzech monitorów na tym laptopie również jest możliwa po zainstalowaniu tej wersji sterownika - ciekawe ;)